Tapetování

Přemýšlíte nad tím, jak oživit a zútulnit Váš byt, dům, či kancelář ? Chtěli byste vyměnit své stávající tapety za jiné a modernější nebo Vás jen láká vyzkoušet něco nového a neokoukaného?
Řešení , které se nabízí jsou jednoznačně tapety, kterou aktuálně znovu zažívají nebývalý boom.

Tapety jsou velmi vhodným doplňkem, který se používá už přes pět století. V dnešní době se nejen pro jejich praktičnost, hlavně v podobě omyvatelnosti, která jim byla dříve zapovězena, vrací rychlým tempem do naších domovů i pracovišť. Prvními tapetami byly sice ty papírové, nicméně v dnešní době jsou čím dál tím více nahrazovány modernějšímy materiály a jejich kombinacemi, které jim propůjčují nepřebernou škálu v prvé řadě praktických, ale i estetických vlastností.

Hlavním příkladem je jejich plasticita, díky které se dnes otevírají možnosti imitace nejrůznějších povrchů, jako třeba betonu, kamene a spoustu dalších. Takové tapety jsou často už z nevelké vzdálenosti na první pohled téměř nerozeznatelné od originalního povrchu jež imitují. Nejen tím se tapety stavají ideálním řešením do nejrůznějších prostorů, kde jsou kladeny vyšší nároky na odolnost, či omyvatelnost, při zachování atraktivního vzhledu.

Na trhu je navíc v dnešní době nepřeberné množství nejrůznějších vzorů i barev, z nichž si vybere i ten nejnáročnější zakazník.

Co je tedy ještě před začátkem práce nutné vědět?

Před vlastním tapetováním je člověk postaven před kolikrát nesnadnou volbu, jakou tapetu vlastně zvolit. Mimo tapet klasických, papírových existují i tapety vliesové, fototapety, tapety vinylové, textilní, skelné, korkové, bambusové a další. Výběr materiálů a barev je obrovský, ovšem ne všechny jsou vhodné na všechny povrchy a ne všechny se hodí do každého interiéru, aby vytvářely tu správnou atmosféru a zároveň i splnily mnohdy velmi náročné požadavky, co do jejich odolnosti a trvanlivosti. Proto Vám s výběrem rádi poradíme a navrhneme pro Vás tu nejvhodnější variantu. Stačí, když nás kontaktujete.

Co se děje dál?

Jakmile si vyberete druh, odstín a vzor tapety, nastává fáze jejího vlastního umíštění do daného prostoru. V prvé řade zakryjeme okolní prostor tak, aby nemohlo dojít k jakémukoliv znečištění, či poškození. Tapety nalepujeme na předem pečlivě připravený povrch. Vyrovnáme všechny případné nerovnosti, demontujeme zásuvky, vypínače, či jiné předměty, které by později bránily ideálnímu umístění tapety. Po té můžeme začít s penetrací povrchu, která podklad zpevní a sjednotí savost. Dále již tapety dle výšky a tvaru prostoru řežeme na jednotlivé díly a začneme se samotným lepením. K lepení tapet pouzíváme vždy čerstvě namíchané a k tomuto účelu určené lepidlo, které je nejen námi dlouhodobě používané a ověřené. Samozřejmostí je, že si poradíme i s tapetováním složitějších tvarů a prostorů, jako jsou například prostory kolem oken, za radiátory či tapetováním stropů, podhledů atd. Po ukončení prací je pro nás samozřejmostí závěrečný úklid, který vždy provádíme zdarma.

Textilní tapety

Textilní tapety se vyrábějí tradičním způsobem, kdy se na podkladovou vrstvu nanáší textilní vlákno. Působí velmi stylově a hodí se zejména do reprezentativních prostor. V běžném interiéru je nenajdeme tak často. Jelikož jsou poměrně drahé a jejich údržba je náročnější, dá se říci, že se jedná o poměrně luxusní produkt, a to hlavně kvůli vysoké náročnosti na technologický postup při instalaci a požadavku na velmi opatrné ošetřování a zacházení. Citlivým přístupem k využití tohoto materiálu v interiérech, lze jedinečně využít jeho přirozené vlastnosti. Textil na stěnách lze jen stěží nahradit jiným materiálem. Velmi žádané jsou stále do historických objektů. Vhodné pro dotvoření individuálních a luxusních interiérů, s nenapodobitelnou strukturou a atmosférou.

Vliesové tapety a fototapety

Vliesové tapety jsou vhodné pro veškeré podklady, počínaje všemi druhy vnitřních omítek, sádrokarton, betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky, umakart apod. Zvláště jsou vhodné na stěny s trhlinami v podkladu, kde do jisté míry stabilizují povrch a lépe odolávají menším změnám v jeho struktůře (desky z měkkých vláken apod.). Dělí se na hotové s vrchní vinylovou omyvatelnou vrstvou a na přetíratelné GO-PRO. Povrch tapety na zeď GO-PRO je možné přetírat disperzními, akrylovými i latexovými barvami. Výhodou vliesové tapety z vláknité buničiny je výborná prodyšnost.

Skelné tapety

Skelné tapety jsou vysoce odolné, dekorační tapety ze skelných vláken pro luxusní a namáhané prostory. Odolávají vlhkosti, nebobtnají, mají dlouhou životnost, výborně zakrývají menší trhliny. Jsou ideálním řešením interiérů v bankách, hotelích, kancelářích, nemocnicích, potravinářských provozech a v mnoha dalších objektech. Tapeta ze skelného vlákna s textilní strukturou je čistě přírodní produkt přispívající ke zdravému bydlení. Skelná tapeta je přetíratelná barvou, takže lze dosáhnout jakékoliv barevného zpracování interiéru, buď krycí nebo lazurovací technikou. U tapety ze skelného vlákna nehraje roli, zda jsou plochy ze dřeva, kovu nebo plastu. Drží všude a k tomu nabízí přirozený vzhled, efektní design a různorodost lesku a barev.

Vinylové tapety

Vinylové tapety jsou vhodné do všech typů interiérů (zdi, sádrokartony, umakart, různé omyvatelné nátěry). V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy je možno tapety použít pro různé účely. Koupelnové tapety s daným označením (3 vlnovky) je možné použít do vlhkého prostředí, např. do koupelny a WC. Tyto tapety mají také velmi dobrou překrývací schopnost při použití na nerovné, deformované a popraskané stěny.

Korkové tapety

Korkové tapety nejenže hezky vypadají, ale nesou s sebou všechny dobré vlastnosti korku. Jsou nejen pěkné, ale i praktické: mají zvukově izolační účinek, izolují i proti horku a chladu, jsou odolné proti tlaku i omyvatelné. Desky většinou o rozměru 30 x 30 cm v různých barvách se standardně lepí na stěnu do požadované výšky.

Papírové tapety

Papírové tapety jsou vhodné do všech interiérů, nehodí se však příliš do vlhkého prostředí ani na stěny, u kterých dochází k častému praskání povrchu.

Bambusové tapety

Jsou vhodné pro použití do všech typů interiérů, ve kterých si přejete navodit atmosféru exotických zemí a souladu s přírodou. Tyto tapety nejsou k vidění příliš často a tím se stávají poměrně originálním řešením.

miroslavdockal.cz@gmail.com

Chcete nezávaznou cenovou nabídku a nebo konzultaci? Neváhejte nás kontaktovat!

TIP: S důvěrou se můžete obrátit i na prověřené kolegy v Olomouci a Praze

13 + 6 =

Sídlo: Jurkovičova 461/15, 638 00 Brno
IČ: 74520172
Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona zapsaná v obchodním rejstříku